kontakt       forum       szukaj       start    
Aktualności
Co gdzie kiedy
Kalendarium
Konferencje
Dokumenty
W mediach
Fotogalerie
Jak robią to inni
Linki
STRONA POD PATRONATEM
KAZIMIERZA BARCZYKA
PRZEWODNICZĄCEGO SGiPM
WICEPRZEWODNICZĄCEGO
SEJMIKU WM
09.09.2009  
Władze Krakowa stawiają na premetro

Według krakowskich władz, panaceum na problemy komunikacyjne ma być premetro, czyli tramwaj, który na krótkich odcinkach będzie zjeżdżał pod ziemię. Studium jego wykonalności zostanie przedstawione już 10 września.

Od lipca na łamach "Gazety Krakowskiej" wypowiadali się eksperci w sprawie budowy metra. Wykazywali, że jest szybsze i wygodniejsze. Udowadniali, że tylko ono potrafi wyciągnąć kierowców z aut do komunikacji miejskiej, co szybkiemu tramwajowi się nie udało.

Spór wydaje się jednak pozorny. Krakowowi potrzeba więcej podziemnej komunikacji w centrum miasta. Jeśli więc z racji kosztów klasyczne metro jest tylko abstrakcją, warto poprzez rozbudowę premetra (które w swym zarodku już istnieje) rozwiązać choć część komunikacyjnych problemów. Że jest to możliwe pokazuje linia nr 50 na odcinku Krowodrza Górka - Rondo Mogilskie. A jak pojawią się środki (które zdaniem niektórych prowadzących kampanię wyborczą leżą w zasięgi ręki), przekształcenie premetra w metro nie stanowi większego problemu, o czym zaświadcza rozbudowa systemów komunikacyjnych w wielu miastach europejskich.

wstecz
  WASZE KOMENTARZE
No ludzie zróbcie to metro wreszcie, czy tak trudno jest złożyć wniosek o dofinansowanie z unii?? to jest niesamowita wygoda, mniej pijanych kierowców na drogach mniej wypadków czyściejsze powietrze, oszczędność czasu ludzie, paliwa, pieniedzy 2010-02-18 16:46:45
~ Krzysiek
uważam że z ścisłego centrum powinny zniknąć tramwaje a dokładnie Westerplatte-Gertrudy-Stradom-Krakowska oraz Basztowa-Dunajewskiego to zgroza jak tamują ruch i na zielonym wstrzymują nie tylko ruch samochodów ale i kolegów z autobusów!!! Korki murowane. 2009-11-01 18:55:20
~ sławoj
  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
              Strona o Krakowskiej Komunikacji Podziemnej    
poleć znajomemu